Formule 1

Neexistuje snad větší adrenalin než rychlá kola. Závody Formule 1 (zkráceně F1) jsou oblíbené po celém světě. Mít to štěstí a vychutnat si jízdu svého favorita přímo v hledišti na závodním okruhu patří k zážitkům na celý život.

Série závodů Formule 1 vznikla již v roce 1946 a je označována za královskou disciplínu automobilového sportu. Nejvyšší organizační složkou je Mezinárodní automobilová federace (FIA). Od roku 1950 se pořádá Mistrovství světa jezdců Formule 1 a od roku 1958 pohár konstruktérů. Tento atraktivní sport nejvíce proslavila taková jména jako jsou Ayrton Senna, Niki Lauda, Michael Schumacher a mnoho dalších.

Mistrovství světa F1 – je série závodů, které se odehrávají na městských okruzích či tratích nejrůznějších tvarů a délek po celém světě. Dílčí závody fanoušci znají pod označením Grand Prix (Velká cena). Dějištěm závodů vozů Formule 1 jsou země a jejich metropole či města po celém světě. Mezi ty nejznámější patří mimo jiné Francie, Itálie, Monako, Katar, Bahrajn, Spojené Arabské Emiráty, USA, Brazílie, Austrálie a mnoho dalších.

Nemůžeme opomenout také neméně slavnou a významnou událost, což je Mistrovství světa silničních motocyklů (zkráceně Moto GP). Jde o nejprestižnější seriál motocyklových závodů. Nejvyšší složkou těchto závodů Mezinárodní motocyklová federace (FIM). Seriál těchto závodů je rozdělen do tří kategorií:

  • Moto 2
  • Moto 3
  • Moto GP (královská kubatura)

Velká cena Moto GP se pravidelně koná také u nás na Masarykově okruhu v Brně. Tyto závody patří k nejvýznamnějším a také nejnavštěvovanějším sportovním událostem v České republice. K našim nejpřednějším jezdcům patří Karel Abrahám (Moto GP) nebo Jakub Kornfeil (Moto 3). K absolutním světovým špičkám tohoto sportu patří v současnosti proslulý Valentino Rossi, Marc Márquéz či Jorge Lorenzo a další.

 

Chcete vidět vzrušující závody Formule 1 na vlastní oči a nevíte jak na to? Rádi Vám pomůžeme s realizací Vašeho snu. Zařídíme Vám vše potřebné k návštěvě F1, Moto GP, případně jakékoliv další události. Stačí když si vyberete z kalendáře akcí a zanecháte nám na Vás kontakt. My se ozveme zpátky a domluvíme se.

Seznam událostí Formule 1 na rok 2019