Fotbal

Fotbal neboli také kopaná patří k nejpopulárnějším kolektivním hrám na světě. Tento míčový sport je srdcovou záležitostí mnoha národů nejen z Evropy, ale také z Jižní Ameriky, Afriky i Asie. Zde všude je fotbal národním sportem. I v České republice má fotbal mnoho skalních fanoušků a příznivců. Snad žádný fanoušek si nenechá ujít utkání na prestižních turnajích, které patří k nejemotivnějším zápasům. Pro všechny zúčastněné jde o nepopsatelné okamžiky a zážitky na celý život.

V čem tkví oblíbenost a popularita fotbalu? Možná v jednoduchosti, jasných pravidlech i výbavě. K fotbalu totiž stačí jen míč.

Fotbal má za sebou dlouhou historii. Podobná hra se objevila již v období starověku. Byly to však jen zárodky dnešního fotbalu, který se vyvinul v Anglii počátkem 16. století. Také český fotbal má ve světě zvuk. K největším úspěchům patří účast tehdy československé reprezentace ve finále mistrovství světa v roce 1931 a 1962. Ani na mistrovství Evropy se čeští fotbalisté neztratili. Posledním výrazným úspěchem českého fotbalového týmu na tomto turnaji je třetí místo v roce 2004. Nejlepším střelcem celého turnaje byl vyhlášen Milan Baroš, stále aktivní hráč a opora ostravského Baníku.

Sníte o návštěvě zahraniční fotbalové události a nevíte jak na to? Rádi Vám pomůžeme s realizací Vašeho snu. Zařídíme Vám vše potřebné k návštěvě mistrovství světa ve fotbale, Euro, FIFA, případně jakékoliv další události. Stačí když si vyberete z kalendáře akcí a zanecháte nám na Vás kontakt. My se ozveme zpátky a domluvíme se.

Kalendář fotbalových událostí na rok 2019

Přehled mezinárodních turnajů a soutěží:

Mistrovství světa (FIFA World Cup) – patří jednoznačně k největším a nejsledovanějším sportovním událostem. Koná se pouze jednou za čtyři roky. Je organizována světovou fotbalovou konfederací FIFA. Předchází mu kvalifikace a následné rozlosování do skupin. Do finále pak postupují dva nejlepší týmy.
Mistrovství Evropy (EURO) – hlavní fotbalová soutěž národních týmů mužů ve federaci UEFA. Koná se jednou za čtyři roky, stejně jako mistrovství světa.
Fotbalový turnaj je také součástí letních olympijských her. Nemá však takovou prestiž jako mistrovství světa. Tohoto turnaje se účastní mládežnické týmy do 23 let.

Nejvýznamnější klubové soutěže:

Liga mistrů (UEFA Champions League) – nejprestižnější fotbalová soutěž pořádaná Evropskou fotbalovou asociací (UEFA) pro nejlepší kluby evropských lig.
Evropská liga UEFA – je fotbalová soutěž evropských týmů pořádaná organizací UEFA.

Přehled národních soutěží:

První liga – nejvyšší ligová soutěž v České republice. Vedle poháru (MOL Cup) jde o nesledovanější soutěž u nás.
Bundesliga – nejvyšší fotbalová soutěž pořádaná v Německu.
Premier League – nejvyšší anglická fotbalová soutěž.
La Liga – je nejvyšší španělská fotbalová soutěž.