Tenis

Tenis, často také označovaný jako bílý sport patří v současnosti k nejatraktivnějším sportům. Vyvinul se ve Velké Británii, kde patří k národním sportům. Slavné tenisové turnaje se těší velké oblíbenosti také u nás v České republice. Tenis proslavilo několik slavných Čechů, např. Martina Navrátilová nebo Ivan Lendl. Také v současné době máme několik zdatných hráčů, kteří dovedou na tenis přilákat mnoho fanoušků a diváků.

Z historie víme, že tenis má kořeny již z období starověku. Tenis jak jej známe v současnosti zaznamenal pronikavý vývoj v 19. století. Mezi diváky a fanoušky, především Brity je asi nejoblíbenější Wimbledon. Vstupenky na tento prestižní grandslamový turnaj jsou vyprodány dlouho dopředu. Je známo, že tento turnaj vždy ozdobí svou přítomností někdo z britské královské rodiny, kteří se těší velké popularitě. Rezervujte si letenky a vstupenky na Wimbledon, ale i další prestižní turnaje, jako je US Open, Australian Open nebo French Open.

Sníte o návštěvě významné zahraniční tenisové události a nevíte jak na to? Rádi Vám pomůžeme s realizací Vašeho snu. Zařídíme Vám vše nezbytné k návštěvě Wimbledonu, Australian Open nebo French Open, případně jakékoliv další události. Stačí když si vyberete z kalendáře akcí a zanecháte nám na Vás kontakt. My se ozveme zpátky a domluvíme se.

Přehled tenisových událostí na rok 2019

Přehled grandslamových turnajů:
Wimbledon – je nejstarší a také nejslavnější tenisový turnaj na světě. Každoročně se odehrává v londýnské části zvané Wimbledon. Hraje se na travnatém povrchu. Patří k nejnavštěvovanějším sportovním událostem na britských ostrovech. Zajímavostí je, že hráči a hráčky musí dodržet předepsaný dress code, což je bílá barva dresu.
French Open (Roland Garos) – je druhý ze čtyř grandslamových turnajů odehrávající se na přelomu května a června ve Francii, jak již napovídá sám název. Patří k nejsledovanějším sportovním událostem ve Francii. Hraje se na antukovém povrchu.

Australian Open – turnaj odehrávající se každoročně v lednu na půdě australského Melbourne. Jako jediný se odehrává na jižní polokouli.
US Open – turnaj konaný na přelomu srpna a září v americkém New Yorku.
Všechny grandslamové turnaje zahrnují také mužské a ženské čtyřhry, smíšené čtyřhry, soutěže juniorů a další.
Ze soutěže družstev jsou nejznámější Davis Cup (soutěž mužských reprezentačních mužstev) a Fed Cup (ženská týmová soutěž).