Lední hokej

Lední hokej je jednoznačně jeden z nejoblíbenějších zimních sportů nejen u nás, ale i ve světě. Svým příznivcům nabízí neopakovatelné a mnohdy i emotivní zážitky. Mnozí se oddávají hokejovým zážitkům jak na ledě, tak u televize nebo si dokonce užijí atmosféru utkání svého oblíbeného klubu přímo na stadionu, což patří k zážitkům na celý život. Lední hokej milujeme pro jeho rychlost i emoce. Zarputilí fanoušci a příznivci tohoto atraktivního sportu mohou shlédnout nejedno zajímavé utkání na vlastní oči. Stačí si objednat letenky a vstupenky pro hokej NHL, hokej KHL a další turnaje.

Pokud nahlédneme do historie ledního hokeje, narazíme na několik zajímavostí. Pojďme si je připomenout. Kolébkou ledního hokeje je Kanada. Tady se hokej poprvé objevil koncem 19. století a postupně se rozšířil také do Evropy a později také do některých dalších zemí ve světě. Lední hokej je jeden z nerychlejších sportů na světě. Hráči dokáží vyvinout na bruslích obrovskou rychlost. Zajímavým faktem je skutečnost, že i vystřelený puk dosahuje rychlost okolo 170 kilometrů v hodině.
Nesmírně populární je lední hokej také u nás v České republice. Čeští fanoušci pravidelně podporují český národní hokejový tým na zimních olympijských hrách, mistrovství světa i dalších turnajích. Příjemnou a dodnes stále oživovanou vzpomínkou všech fanoušků je úspěch českých hokejistů na zimních olympijských hrách konaných v japonském Naganu v roce 1998, kdy naši senzačně porazili i ty největší favority a získali zlaté medaile. Od té doby sice již uplynulo hodně vody, ale i tak zůstává lední hokej stále oblíbeným sportem, ať už ho mnozí provozují aktivně či pasivně.

K největším hokejovým soutěžím či turnajům patří již zmíněné zimní olympijské hry (konané jednou za čtyři roky) a mistrovství světa v ledním hokeji (konané každoročně). Známé a populární jsou také další turnaje. Níže uvádíme přehled těch nejvýznamnějších.

Chcete se podívat do zahraničí na hokej a nevíte jak na to? Rádi Vám pomůžeme s realizací Vašeho snu. Zařídíme Vám vše potřebné k návštěvě mistrovství světa v ledním hokeji, případně jakékoliv další události. Stačí když si vyberete z kalendáře akcí a zanecháte nám na Vás kontakt. My se ozveme zpátky a domluvíme se.

Seznam hokejových událostí pro rok 2019

Přehled mezinárodních soutěží v ledním hokeji:

National Hockey League (NHL) – nejprestižnější hokejová liga na svět, jejichž účastníky jsou týmy z USA a Kanady.
Kontinentální hokejová liga (KHL) – je druhá nejlepší liga na světě. Účastníky této soutěže jsou především kluby z Východní Evropy (Rusko) a Asie.
Euro Hockey Tour – je série hokejových turnajů, kterých se účastníky týmy z České republiky, Finska, Švédska a Ruska. V rámci této soutěže se pořádají tyto turnaje:
Czech Hockey Games
Karjala Cup
Channel One Cup
Oddset hockey Games

Přehled hokejových soutěží v České republice:

Česká hokejová extraliga – je nejvyšší profesionální soutěž v ledním hokeji
1. národní hokejová liga
2. národní hokejová liga
Krajské hokejové přebory
Okresní hokejové přebory